محمدرضا جوادی محب

منو

نقد و بررسی پیام رسان ایرانی و اوضاع متشنج مردم در استفاده از یک مسنجر

#نقد_بررسی #پیام_رسان_ایرانی #گروه #کانال

بنده همه این پیام رسان های داخلی معرفی شده رو سعی کردم بصورت کامل بررسی کنم، امکانات موجود در این پیام رسان ها یک کپی و ایده برداری ناقص از امکانات تلگرام هست متاسفانه و هیچ ایده جدیدی ندارد. به نظر من تنها سرور در ایران بودن ملاک نیست! بلکه می بایست از برنامه نویسی و ماژول و سورس اختصاصی بهره برد ! ضمن اینکه یک پیام رسان می بایست از تکنولوژی end to end بهره ببرد تا امکان مشاهده پیام های تبادل شده توسط شخص سومی به هر صورت ممکن نباشد .

شما فرض کنید انسان یک بار برای همیشه می‌میرد و غیر قابل بازگشت هست! افرادی که به هر دلیل قصد دارند پیام های رد و بدل شده افراد جامعه را استخراج کنند. مانند زنده کردن یک انسان مرده هست!! دخالت در امر طبیعی یک انسان و گفتار و نوشتار یک شخص بصورت انبوه یا تکی به هیچ وجه صحیح نمی باشد، حال چه در پیام رسان ایرانی و چه خارجی هیچ فرقی ندارد .

اگر بخاطر ۰/۵ درصد افرادی که در تلگرام یا سایر مسنجر ها خلافی انجام میدهند را ملاک استخراج و پیگیری قضایی قرار دهیم، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. بله شما فکر کنید ۹۹/۵ درصد مردم در حال انجام کار روزانه خودشان هستند اما بخاطر خطا کاری نیم درصد از مردم، سیستم قضایی تصمیم به استخراج پیام های یک مسنجر می کند! (روسیه هم به همین دلیل اقدام به فیلترینگ تلگرام کرد! عدم استخراج پیام ها برای ردگیری مجرمین) مجرمینی که فقط نیم درصد از جامعه فضای مجازی رو تشکیل می دهند.

#دیتابیس(بانک اطلاعات) ایرانسل را یادتان هست ؟ سال ۹۲ لو رفت و بصورت عمومی در اختیار مردم قرار گرفت؟! تا سال ۹۵ ایرانسل زیر بارش نرفت تا بخاطر یک ربات تلگرامی مجبور شدند اعتراف کنند دیتابیس بخاطر سهل انگاری یک ارگان دولتی، عمومی پخش شده!!

شما مسؤلینی که خروج خودتون از تلگرام رسانه ی کردید دو نکته توجه داشته باشید :

۱- پس لطفا از اینستاگرام و توییتر هم برید چون اونا هم خارجی هستن و باعث خروج ارز و مشکلات امنیتی میشن!

۲- ابتدا مردم از تلگرام بعنوان یک مسنجر روسی+اروپایی استقبال کردند و استقبال مردم باعث شد که شما هم اونجا درگاهی واسه اخبار خودتون ایجاد کنید . پس رفتن یا موندن شما هیچ تاثیری به حال مردم نداره. لطفاً بیش از این خودتون رو بخاطر یک مسنجر حقیر و کوچیک نکنید!

از طرفی منی که یه گروه ۴ هزار نفره رو با بات (ربات) تلگرامی مدیریت میکنم و نیاز نیست شبانه روز به گروه سرکشی کنم و نگران مطالب غیرمرتبط گروه باشم؛ چطور یک مسنجر ایرانی یا اصلا واتس آپ یا هر مسنجر خارجی دیگه می‌تونه همچنین ظرفیتی در اختیار من قرار بده ؟!

سرنوشت این پیام رسان ها هم مثل سایر پیام رسان های خارجی همانند واتس آپ و .. خواهد بود که تلگرام همه را شکست داد. (البته اگه فیلتر نشه)

همه این تبلیغات علیه تلگرام از اون موقعی هستش که فهمیدین تلگرام ضدفیلتر شده و نسخه ضد فیلتر تلگرام اومده و در روسیه هم فیلتر کردن تلگرام هیچ نتیجه ای نداشته تلگرام خودش رو ضدفیلتر کرده که حتی نسخه بروز شده ضد فیلتر شده اونو روهم از کافه بازار برداشتین.

وقتی دیدید که نمیشه تلگرام رو فیلتر کرد اقدام به تهدید و شایعه سازی علیه این مسنجر کردید ( پولی شدن،خروج ارز٬فیلتر شدن٬نا امن بودن و …)

همانطور مث همه خون و غیرت ایرانی در رگ من هم هست . اما وقتی حق انتخاب دارم هیچ وقت محصول بی کیفیت رو با این وضعیت اقتصادی قبول نمیکنم! اگه حمایت از کالای ایرانی فقط با انحصار سازی بخواد ادامه پیدا کنه نتیجه ی جز ایران خودرو و … نخواهد داشت .

تا کی باید از نو شروع کنیم ؟! سرمایه داران کلان سیاسی انگشتشونو گذاشتن روی دکمه Reset و هی مردم رو ریستارت میکنند ! و به زور میگن از نو شروع کنید .

? #جوادی_محب
? https://t.me/javadimoheb/278

دسته :  تکنولوژی

دیدگاه ها