محمدرضا جوادی محب

منو

هدایای مایکروسافت برای احمد محمد؛ سرفس پرو ۳، مایکروسافت بند، بسته نرم افزاری و غیره!

شاید این روز ها اخبار مربوط به احمد محمد، پسری که با ساخت یک ساعت دست ساز خبر ساز شده را شنیده اید. اگر هم از این اخبار اطلاعی ندارید باید بگوییم که احمد محمد یک ساعت را خودش در خانه ساخته بود و با خود به مدرسه اش برد که مسئولین مدرسه به اشتباه فکر کردند که وی یک بمب دست ساز را حمل می کند!

وی کودکی مسلمان و فوق العاده با استعداد است که به همراه خانواده اش در ایالات متحده زندگی می کند اما ساخت یک ساعت در منزل و بردن آن به مدرسه باعث شد که احمد محمد دچار دردسر شود! مسئولین مدرسه گمان می کردند که وی یک بمب را حمل می کند اما به محض مشخص شدن عدم صحت این موضوع، هر شخص و یا شرکتی سعی می کند تا به نشانه عذر خواهی، هدایایی را برای وی ارسال کنند.

مایکروسافت به عنوان بزرگ ترین شرکت نرم افزاری دنیا نیز به نشانه ی عذر خواهی هدایای نفیسی را برای احمد محمد ارسال کرده است. هدایایی از قبیل یک سرفس پرو ۳، یک مایکروسافت بند، بسته آفیس ۳۶۵، چاپگر سه بعدی و ده ها نرم افزار کاربردی که می توانند به احمد محمد ۱۴ ساله در شکوفا کردن استعدادش کمک شایانی کنند. البته مایکروسافت تنها شرکت مطرحی نیست که از احمد محمد حمایت کرده، بلکه مارک زاکربرگ، رئیس فیسبوک نیز از احمد محمد درخواست کرده تا با وی یک ملاقات شخصی داشته باشد. باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده نیز از احمد محمد دعوت کرده تا یک بازدید رایگان از کاخ سفید داشته باشد. دیگر افراد سرشناس نیز به نوعی از احمد محمد حمایت کرده اند.

این پسر در هفته ای که گذشت، جنجال بسیاری به پا کرد و اشخاص بسیاری از وی عذر خواهی کردند. جالب است که بدانید تعداد دنبال کنندگان اکانت توییتر وی از هفته گذشته تا به امروز نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر افزایش داشته است. حمایت شرکت های بزرگی نظیر مایکروسافت و فیسبوک از این پسر چندان عجیب نیست، چرا که این شرکت ها سعی می کنند تا از موقعیت های این چنینی به نفع خود استفاده کرده و هر چه بیشتر به مخاطبانشان نزدیک شوند و نشان دهند که آن ها به این مسائل نیز اهمیت می دهند. مایکروسافت سعی می کند تا وجهه خود را تغییر دهد و به کاربران نشان دهد که دیگر آن مایکروسافت دوران استیو بالمر نیست.

کار کردن با مشتریان و سهیم کردن آن ها در امر توسعه یکی از سیاست های ساتیا نادلا است و راه اندازی پروژه اینسایدر و عضویت میلیون ها نفر در آن جهت آزمایش نسخه های مختلف ویندوز ۱۰ نشان از موفقیت این سیاست هوشمندانه دارد.

نظر شما در خصوص این حرکت مایکروسافت چیست؟

منبع :

SOFTPEDIA

دسته :  اخبار

دیدگاه ها