محمدرضا جوادی محب

منو

فایده علمی سجده به سوی قبله

بدن شما به طور روزانه مقداري امواج الكترومغناطيسي دريافت مي كند. شما امواج الكترومغناطيس كه از تجهيزات الكتريكي استفاده مي كنيد و نمي توانيد از آنها فرار كنيد را دريافت مي كنيد و همچنين از طريق لامپ هاي روشن كه حتي براي يك ساعت هم خاموش نمي شوند. شما منبعي هستيد كه مقدار زيادي امواج الكترومغناطيسي دريافت مي كنيد. به عبارت ديگر شما با امواج الكترومغناطيسي شارژ مي شويد بدون اين كه بفهميد!

يك دانشمند غير مسلمان از اروپا تحقيقاتي را براي يافتن بهترين روش جهت خارج كردن امواج الكترومغناطيسي كه به دبدن آسيب مي رساند را انجام داد در نهايت تعجب به نتيجه اي عجيب رسيد‌؛ نتيجه اي كه براي او به عنوان يك دانشمند غير مسلمان باور نكردني بود!

تحقيقات وي نشان مي داد كه سجده كردن به سمت كعبه مقدس بهترين راه براي كاهش يافتن شديد سطح انرژي هاي منفي بدن انسان است.
با گذاشتن پيشاني تان بيشتر از يك بار روي زمين،‌ زمين امواج الكترومغناطيسي را تخليه خواهد كرد. اين شبيه اتصال زمين به ساختمان هايي است كه احتمال برخورد سيگنال هاي الكتريكي مانند رعد و برق به آنها وجود دارد. اتصال زمين باعث مي شود كه امواج از طريق زمين تخليه شده و آسيبي به مردم نرسانند.

آنچه اين تحقيق را شگفت انگيزتر مي كند‌، اين است:
بهترين راه براي اين كه به اين منظور پيشاني تان را بر خاك بگذاريد،‌ حالتي است كه رو به مركز زمين باشيد چرا كه در اين حالت امواج الكترومغناطيسي بهتر تخليه خواهند شد و لابد بيشتر تعجب خواهيد كرد كه بدانيد بر اساس اصول علمي ثابت شده، ‌مركز زمين مكه است!
آري،‌ كعبه درست وسط زمين است. بنابراين سجده به سمت قبله مسلمانان جهان،‌ بهترين راه تخليه سيگنال هاي مضر از بدن است. اين تحقيق سند محكمي است براي اثبات علمي بودن دستورات اسلام. كساني كه در روز ۳۴ بار در ركعات ۱۷ گانه نمازشان سجده مي كنند،‌ بي شك بيش از هر كس ديگري انرژي هاي منفي كسب شده در طول روز را تخليه مي كنند.

چنين است كه نماز را آرامش دهنده قلب ها مي خوانند و بر مرتب و سر وقت خواندنش تاكيد دارند. اگر انسان مي توانست تمام نامكشوفه هاي طبيعت را كشف كند، ‌حكمت احكام اسلامي هم برايش گشوده مي شد،‌ اما افسوس كه علم آدمي ناقص است و اسرار طبيعت بسيار.
كلمه ا… آرامش بخش است!

يك پژوهشگر هلندي غير مسلمان چندي پيش تحقيقي در دانشگاه آمستردام انجام داده و به اين نتيجه رسيده بود كه ذكر كلمه جلاله «ا…» و تكرار آن و نيز صداي اين لفظ،‌ موجب آرامش روحي شده و استرس و نگراني را از بدن انسان دور مي كند.
اين پژوهشگر غير مسلمان هلند طي گفتگويي در اين باره گفت: « پس از انجام تحقيقاتي سه ساله كه روي تعداد زيادي مسلمان كه قرآن مي خوانند يا كلمه «ا…» را مي شنوند، به اين نتيجه رسيدم كه ذكر كلمه «ا…» و تكرار آن و حتي شنيدن آن،‌موجب آرامش روحي شده و استرس و نگراني را از بدن انسان دور مي كند و نيز به تنفس انسان نظم و ترتيب مي دهد.
وي در ادامه افزود:« بسياري از اين مسلمانان كه روي آنان تحقيق مي كردم، ‌از بيماري هاي مختلف روحي و رواني رنج مي بردند. من حتي در تحقيقاتم از افراد غير مسلمان نيز استفاده كرده و آنان را مجبور به خواندن قرآن و گفتن ذكر ا… كردم و نتيجه باز هم همان بود. خودم نيز از اين نتيجه به شدت غافلگير شدم،‌ زيرا تاثير آن بر روي افراد افسرده،‌ نااميد و نگران،‌ تاثيري چشمگير و عجيب بود.»
اين پژوهشگر هلندي همچنين گفت:« از نظر پزشكي برايم ثابت شد حرف الف كه كلمه ا… با آن شروع مي شود،‌ از بخش بالايي سينه انسان خارج شده و باعث تنظيم تنفس مي شود‌، به ويژه اگر تكرار شود اين تنظيم تنفس به انسان آرامش روحي مي دهد. حرف لام كه حرف دوم ا… است نيز باعث برخورد سطح زبان با سطح فوقاني دهان مي شود. تكرار شدن اين حركت كه در كلمه ا… تشديد دارد،‌ در تنظيم و ترتيب تنفس تاثيرگذار است. اما حرف «ها» حركتي به ريه مي دهد و بر دستگاه تنفسي و در نتيجه قلب تاثير بسيار خوبي دارد و موجب تنظيم ضربان قلب مي شود.

به راستي كه قرآن كريم در آيه اي كريمه مي فرمايد:
« الذين آمنوا و تطمئن قلوبهم بذكر الله ألا بذكر الله تطمئن القلوب»

دسته :  اخبار

دیدگاه ها